- 509 odsłon
ZAKOŃCZENIE SZKOŁY MATURZYSTÓW 2024
26 kwietnia 2024 roku odbyła się akademia z okazji ukończenia szkoły przez uczniów klas maturalnych III Liceum Ogólnokształcącego oraz Technikum Nr 1.
Ten wyjątkowy dzień rozpoczął się dla tegorocznych absolwentów niezwykle uroczyście - od wprowadzenia Sztandaru oraz odśpiewania Hymnu Szkoły.
Pożegnalne przemówienie wygłosił Pan Dyrektor Andrzej Bilewski, podsumowując lata spędzone przez uczniów w murach ZSP
Nagrody i statuetki otrzymali uczniowie, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce i w sporcie,
a także Ci, którzy wykazali się ogromnym zaangażowaniem w życie szkoły.
Najlepszym absolwentem III Liceum Ogólnokształcącego został Ernest Brutkowski z klasy IV B otrzymując Laur Absolwenta.
Najlepszym absolwentem Technikum Nr 1 została Izabela Strózik z klasy Vh.
Statuetkę super muzyka otrzymali: Dominika Łocha i Aleksandra Borzęcka z Kl. V h oraz Mikołaj Mikusek z kl. IV b oraz grająca w szkolnym zespole muzycznym Oliwia Durnaś z kl. V e.
Złoty mikrofon przyznany został uczniom III Liceum Ogólnokształcącego za prowadzenie uroczystości szkolnych: Dominika Kołodziej i Marcel Trzeszkowski z IV A oraz Maksym Władny z klasy IV B.
Tytuł Mistrzyni Działania otrzymały uczennice klasy IV B Aleksandra Lubacha i Giulia Gruchała.
Na uznanie zasłużyły osoby zaangażowane w działalność Samorządu Uczniowskiego.
Dla nich przygotowane zostały statuetki Super menagera - Aleksandra Borzęcka z Kl. V h oraz Mikołaj Mikusek, Maksym Władny z klasy IV B.
Na wyróżnienie zasłużyła uczennica, która przez cztery lata pełniła funkcję asysty pocztu sztandarowego – z kl. IV B Lena Pochopień.
Nagrodę dla Super grafika otrzymały uczennice klasy IV B: Natalia Kopczyńska, Natalia Orzeł, Aleksandra Kubasik, Izabela Wleciał.
Statuetki super dziennikarza za działalność w szkolnym radiu Bit otrzymały:
Z kl.V e: Paulina Satora, Dominika Szabra, Kinga Poniewierska, Kinga Budzińska, Klaudia Ochnicka, Natalia Patrzałek, Kinga Osak
Z kl IV A: Patrycja Kornaś, Aleksandra Nurek, Aleksandra Wójcik, Dominika Kołodziej
Z kl IV B Oliwia Kwas
Super Przyjacielem zostały: Izabela Strózik i Kamila Parlak z kl. V h, które angażowały się w działalność wolontariacką w naszej szkole.
Statuetka Mistrza fotografii przyznano z klasy V h Natalii Fortuńskej, Julii Bielak, Sylwiai Marzec oraz z 4a Franciszkowi Gawrońskiemu, Statuetka Mistrzyni Kamery trafiła do uczennicy z klasy V h Klaudii Szcześniak.
Na wyróżnienie zasłużyły także osoby zaangażowane w życie szkoły, dokumentające wydarzenia na portalach społecznościowych w tym za prowadzenie szkolnego kanału na tiktoku. To im przyznaliśmy tytuł Super Artysty: Aleksandra Borzęcka i Kamil Gumuła z Kl. V h oraz MaksymWładny i Mikołaj Mikusek z kl. IV B.
Statuetki powędrowały do szkolnego zespołu tanecznego Copernicana Cheerleaders Otrzymały je uczennice:
Z kl V e Kamila Dratwa, Kinga Osak, Oliwia Durnaś, Natalia Patrzałek oraz z kl V h Aleksandra Borzęcka.
Na uznanie zasłużyli sportowcy, którzy reprezentowali naszą szkołę w zawodach sportowych. Mistrzami Sportu w latach 2020-2024 zostali
Z kl 4 A Franciszek Gawroński, Z kl 4 B Mikołaj Mikusek, Ernest Brutkowski i Maksymilian Bożek.
Statuetki dla najlepszych sportowców w III Liceum Ogólnokształcącym w latach 2020-2024 otrzymali :
Z kl 4 A: Wiktor Dachowski, Karol Jamroży, Kamil Rajca, Jakub Jankowski, Wiktor Papier, Błażej Makowski,
Z kl 4 B: Monika Laska, Kacper Dziura, Mikołaj Gawroński,Julia Biernat, Maksym Władny.
Mistrzami Sportu w latach 2019-2024 zostali: Patryk Lumer z kl V e i Weronika Uchto z kl Vh.
Statuetki dla najlepszych sportowców Technikum Nr 1 w latach 2019-2024 przyznano:
z kl V h:Kinga Gręda, Amelia Niziołek, Kinga Juszczyk, Aleksandra Borzęcka,
Z kl Ve: Oliwia Durnaś, Adam Maj, Jakub Tokarz, Natalia Patrzałek,Kamila Dratwa.
Pan Dyrektor wręczył również dyplomy uczniom, którzy ofiarowali innym najcenniejszy dar, regularnie uczestnicząc w akcjach honorowego oddawania krwi.
Docenione zostały także uczennice angażujące się w pracę Biblioteki szkolnej.
W części artystycznej akademii mogliśmy podziwiać występy wokalne uczennic klas maturalnych: Dominiki Łochy i ALeksandry Borzęckiej.
W roli konferansjerów wystąpili reprezentanci maturzystów: Dominika Kołodziej (kl.IV A) i Maksym Władny (kl.IV B), oraz z kl.III B - Gabriela Czerw i Mieszko Papier.
Wszyscy maturzyści otrzymali również od Pana Dyrektora pamiątkowe długopisy - liczymy na to, że przyniosą im szczęście na maturze!